Miejscowość

Poddąbie to dawna wieś rybacka, a obecnie jeden z najbardziej uroczych nadmorskich kurortów na polskim wybrzeżu. Miejscowość położona jest w sosnowo-dębowym lesie na wysokim klifie, który powstał w 1914 r. podczas największego w dziejach regionu sztormu. Właśnie po ówczesnej katastrofie mieszkańcy zaczęli wznosić swe domostwa w głębi lądu, a strome wybrzeże obsadzili bukowym lasem. Powstały prawie sto lat temu klif, który miejscami ma ponad 30 metrów wysokości, jest dziś obok ruchomych wydm jedną z największych trakcji przyrodniczych środkowego wybrzeża.
W sezonie letnim w Poddąbiu wypoczywa około dwóch tysięcy turystów z całej Polski, a także zza granicy, głównie z Niemiec. W 2002 r. w nadmorskim kurorcie wybudowano brukowany i oświetlony deptak nazwany Promenadą Słońca. Powstał także kompleks lokali usługowych i handlowych, nowe sklepy i restauracje. Miejscowość nie zatraciła jednak swojego niepowtarzalnego klimatu przytulnej nadmorskiej osady.
Oprócz stromego klifu atrakcją jest także grobowiec megalityczny i pozostałości kamiennych kręgów sprzed 5 i 3 tysięcy lat, które znajdują się w lesie w pobliżu ulicy Wczasowej. Przy ulicy Plażowej można dostrzec pozostałości niewielkiego cmentarza rybaków i rozbitków, który był używany 200 lat temu.
Przeczytaj więcej o: historii Poddąbia, przyrodzie i okolicznych atrakcjach.
